Artur Barciś

Artur Barciś

Wielokrotnie nagradzany polski aktor filmowy, teatralny, dubbingowy oraz telewizyjny. Scenarzysta i reżyser. Swój głos podkładał do takich filmów animowanych dla dzieci jak: „Kacze opowieści”, „Chip i Dale: Brygada RR”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”, „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń”, „Iniemamocni”, „Franklin i skarb jeziora”, „Auta”, „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, „Uniwersytet Potworny”, „Rycerz Blaszka. Pogromca smoków”.

Dorośli widzowie mieli przyjemność oglądać Artura Barcisia m.in. na deskach Teatru Telewizji, a także w cyklu filmów Krzysztofa Kieślowskiego „Dekalog”.

Otrzymał I nagrodę na III Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wyróżnienie za rolę Czarnego Tanga w spektaklu „Przeklęte tango” na XXVI Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych, nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę kontrolera w filmie Petera Vogta o tym samym tytule. W 2019 roku Radio Meteor, funkcjonujące na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydziale Fizyki w Poznaniu, przyznało artyście nagrodę za całokształt twórczości – Kryształowy Meteor.

Menu