Iwona Gierłach

Iwona Gierłach

Pisarka, autorka książki dla dzieci „O kotku Włodku z Nowej Huty”, pasjonatka Nowej Huty.

Z Nową Hutą wiążą się najpiękniejsze wspomnienia z mojego dzieciństwa, spędzałam tu każde wakacje u mojej babci, tu urodził się mój tata. Z tamtych lat wspominam gruchanie gołębi, stukot kół tramwajowych, wyprawy na Plac Bieńczycki. Do tej pory pamiętam zapach drewnianych poręczy, szum kasztanowców czy druciane koszyki w Samie na Osiedlu Słonecznym.

Takimi oczyma widziałam Hutę przed długi czas. Dopiero później dotarło do mnie, że Nowa Huta jest niechcianą siostrą Krakowa, traktowaną po macoszemu, a przecież niczemu nie jest winna, iż powstała w takich a nie innych okolicznościach.

Ja Nową Hutę uwielbiam, gdy szukałam miejsca w Krakowie do zamieszkania to nie wyobrażałam sobie, by zamieszkać, gdzie indziej: wszędobylska zieleń, szerokie chodniki, grube mury…

I tak właśnie z połączenia 3 wartości, które są dla mnie ważne: wartości rodzinnych, miłości do zwierząt i lokalnego patriotyzmu narodził się Kotek Włodek z Nowej Huty.

Oprócz pisania prowadzę udaną praktykę mentorską. Jestem również coachem, doradcą zawodowym, certyfikowanym praktykiem metody Extended DISC, Points of You TM oraz zarządzania projektami Agile.

Konsekwencją i radością moich życiowych wyborów jest to, że dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi, tak, aby inni również odnosili sukcesy zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Menu