Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu działa od 1922 roku. Od ponad dwudziestu lat mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku w stylu willowym, co nadaje jej niepowtarzalny klimat i charakter. Księgozbiór rozlokowany jest w 12 placówkach na terenie całego miasta (Biblioteka Główna i filie). Z naszych zbiorów korzysta ponad 24 tysiące czytelników. Łączymy tradycyjne zbiory z nowoczesnymi technologiami, rozwijając Radomską Bibliotekę Cyfrową oraz gromadząc duży zbiór audiobooków.

Promocja czytelnictwa

Prowadzimy także szeroką działalność z zakresu promocji czytelnictwa. Rokrocznie organizujemy kilkaset imprez kierowanych do różnych grup wiekowych i środowiskowych. Od ponad 40 lat sztandarową imprezą jest Radomska Wiosna Literacka. Scalamy środowisko lokalne, organizując m.in. Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych, podczas których przyznawana jest Nagroda Literacka Miasta Radomia.

Cykliczne działania czytelnicze

Skupiamy się także na najmłodszych czytelnikach, a w bogatej ofercie mamy cykliczne imprezy czytelnicze (np. Biblioteczne Bajanie, Pokój Pełen Opowieści), z czego najbardziej atrakcyjną jest od kilkunastu lat Noc z Andersenem. Radomska książnica to miejsce przyjazne mieszkańcom, katalizator działań twórczych i magiczny azyl dla miłośników książek.

Dostępność dla osób niepełnosprawnych

W kilku filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdują się udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Oprócz podjazdu w Bibliotece znajdują się również toalety przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Menu