Sopoteka

Sopoteka

Galeria Kultury Multimedialnej „Sopoteka” mieści się w budynku Sopot Centrum. Ta nowoczesna filia Biblioteki Sopockiej doskonale wpasowuje się w potrzeby kulturalne mieszkańców. Odbywają się tu liczne spotkania z pisarzami, osobami ze świata mediów i kultury, jak i specjalistami z różnych dziedzin życia.

Edukacja i zabawa dla dzieci i młodzieży

Młodzież ma tu do dyspozycji stanowiska z konsolami, gry planszowe, filmy na DVD i oczywiście książki, zarówno te papierowe jak i w postaci ebooków czy audiobooków. Najmłodsi pożeracze książek i fani dobrej zabawy, powinni za to koniecznie wybrać się do Miniteki, Filii Biblioteki Sopockiej, stworzonej specjalnie dla nich. Tam, niemal codziennie odbywają się tam warsztaty, a wybór literatury dziecięcej i młodzieżowej jest doprawdy imponujący.

Co roku Biblioteka Sopocka uczestniczy także w festiwalu Literacki Sopot, który współorganizuje z miastem Sopot.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Sopoteka jest w pełni dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Książki znajdujące się na wyższy półkach mogą zostać udostępnione przez pracowników biblioteki. W podziemiach Sopot Centrum mieści się obszerny parking z miejscami parkingowymi przy windzie. Do Sopoteki można dostać się, korzystając z windy lub ze schodów ruchomych. Infrastruktura mediateki gwarantuje osobom niepełnosprawnym pełną swobodę w poruszaniu się. Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.

Menu