zoo w Krakowie

Ogród zoologiczny

Zoo w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem zoologicznym. Obecnie prezentowanych jest tam ponad 1500 sztuk zwierząt, przedstawicieli około 270 gatunków. Liczną grupę stanowią zwierzęta ginące i zagrożone wyginięciem (ponad 100 gatunków). Są to między innymi: żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, hipopotam karłowaty, panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemury wari i katta, słoń indyjski, kondor wielki, pingwin Humboldta.


Zoo zlokalizowane jest w Lesie Wolskim – pięknym parku leśnym, unikalnym w dużych aglomeracjach miejskich. To ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Krakowa z licznymi, oznakowanymi szlakami spacerowymi. Wiele z nich przebiega w pobliżu Ogrodu Zoologicznego, który często jest celem pieszych wycieczek. W Lesie Wolskim wytyczono szlaki rowerowe i ścieżkę edukacyjną. Jest to miejsce, w którym znajduje się kilka historycznych obiektów m.in. Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego oraz klasztor i erem oo. Kamedułów.

Krakowski Ogród Zoologiczny jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Na parkingu przed ZOO posiadamy dla nich trzy wygodne miejsca parkingowe, brama główna ma automatyczne wjazdy i wyjazdy dla osób na wózkach. W pawilonie pingwiniarni i żyrafiarni przygotowane są dla niepełnosprawnych – dostosowane dla nich toalety. Krakowskie ZOO było laureatem konkursu “Kraków bez barier”. Otrzymało też wyróżnienie jako najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Menu