Kraków 13 lipca i 25 sierpnia 2021

Kraków ikona

Ojce i Dziatki – Festiwal Dostępny dla każdego dziecka 

Program wydarzeń w Krakowie

Program wydarzeń w języku migowym – wideo

Wtorek, 13 lipca 2021

Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Zwiedzanie wystawy “Szancer, wyobraź sobie!” dla dzieci z niepełnosprawnościami

Godzina: 10:00- 11:00

Wiek: 6+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Trudno o bardziej międzypokoleniowego artystę niż Marcin Szancer. Czas wspólnie spędzony na znakomicie przygotowanej wystawie może być inspiracją do wspomnień własnego dzieciństwa, dzielenia się nimi z dziećmi, tworzenia międzypokoleniowych mostów.

Młody poszukiwaczu przygód!

Na tej wystawie każdy może poczuć się jak autor, postać z bajki czy aktor grający na scenie! A jeśliby tak zawiesić swoje życzenie na drzewie życzeń? Uczestniczyć w teatrze cieni? Przyjrzeć się ścianie niewidocznych strachów czy też wejść do bajkowej szafy z… podwójnym dnem? Przyjdźcie sami i sprawdźcie, a na pewno nie pożałujecie!

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Środa, 25 sierpnia 2021

Pałac Potockich Kraków

Warsztaty dla dzieci  na podstawie serii książek Magiczne Drzewo Andrzeja Maleszki

Godzina: 10:00-11:00

Wiek: 8+

Prowadzenie:  Fundacja Arete Centrum Edukacji Twórczej

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Podczas warsztatu powstanie magiczne drzewo. Dzieci malują podmalówkę używając farb zapachowych. Następnie naklejają drzewko splecione z drutu a jego koronę dekorują kolorowymi szkiełkami. To wszystko w konkretnym celu, by ułatwić uczestnikom ułożenie materiałów w określonym porządku.

Warsztat uwzględnia potrzeby dzieci z obniżoną sprawnością manualną. Możliwa jest do przeprowadzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. W przedstawionych propozycjach wykorzystano materiały o różnej fakturze i rozmiarach, stymulacje percepcję dotykową.

Młody poszukiwaczu przygód!

Czy marzysz czasem, by wejść do świata ulubionej książki? Tym razem nie tylko będzie to możliwe ale przede wszystkim to ty będziesz współtwórcą tego świata. Sam zdecydujesz jak będzie wyglądało magiczne drzewo. 

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Warsztaty sensoryczne na podstawie książki “Piaskowy wilk” Asy Lind

Godzina: 12:30- 14:00

Wiek: 6+

Prowadzenie:  Fundacja Arete Centrum Edukacji Twórczej

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Warsztaty uwzględniają potrzeby dzieci z obniżoną sprawnością manualną. Możliwa jest do przeprowadzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. W przedstawionych propozycjach wykorzystano materiały o różnej fakturze i rozmiarach, stymulacje percepcję dotykową.

Młody poszukiwaczu przygód!

Gdy jest przy tobie Piaskowy Wilk możesz poczuć się bezpiecznie. To on staje się twoim powiernikiem, pomaga wyjaśniać zagadki świata, potrafi znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Czy chciałbyś mieć takiego przyjaciela? Przyjdź na warsztaty i poznaj Piaskowego Wilka.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Pałac Potockich Kraków

Ostry Dyżur Literacki 

Godzina: 12:00-14:30

Wiek: 5+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Po raz pierwszy eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego spotkają się z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. Tłumacz PJM będzie towarzyszył akcji przez cały czas jej trwania, by umożliwić kontakt dzieci niesłyszącym z festiwalowymi lekarzami, którzy po krótkim wywiadzie, zapisują na receptach książki. Dla osób niewidomych natomiast eksperci przygotowani są na rekomendacje audiobooków. Jeśli wydaje Wam się czasem, że dzieci mają uczulenie na lektury szkolne albo w ogóle na książki, nie mogą skoncentrować się na słuchanej fabule albo trudno im dotrzeć do tych, pasujących do zainteresowań, warto odwiedzić Ostry Dyżur Literacki.

Młody poszukiwaczu przygód!

Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko cię swędzi, oczy same się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Menu