Radom 29 czerwca 2021

Radom ikona

Ojce i Dziatki – Festiwal Dostępny dla każdego dziecka

Program wydarzeń w Radomiu

Program wydarzeń w języku migowym – wideo

Wtorek, 29 czerwca 2021 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ul. Piłsudskiego 12

Bajkowe stwory warsztaty sensoryczne dla dzieci z ilustratorem

Godzina: 10:30- 11:30 (I tura)

Godzina: 12:00- 13:00 (II tura)

Wiek: 5+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Podczas warsztatów razem z dziećmi będziemy tworzyć wymyślone światy za pomocą kolorowych tuszy, pasteli, węgla drzewnego. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie drzewa i kolorowe plamy. To z nich, dzięki naszej fantazji, powstaną niesamowite ptaki, śmieszne i dziwaczne stworki i potworki. Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet te bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak przekonacie się Państwo, że każda praca finalnie będzie wyjątkowa i zaskakująca.

Warsztaty dla grup zorganizowanych lub rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. Uczestnicy podczas warsztatu wykonują różne działania sensoryczne. Poznają faktury, zapachy, wykonując własną pracę plastyczną. Małe grupy pozwalają na pracę we własnym tempie i na poszanowanie indywidualnych potrzeb dzieci.

Młody poszukiwaczu przygód!

Serdecznie zapraszamy na tajemniczą wyprawę artystyczną w poszukiwaniu leśnych stworów. Naszymi narzędziami badawczymi nie będą tym razem lornetka i siatka, a słomki, tusze, pastele i węgiel rysunkowy. Będziemy wydmuchiwać przez słomki zaczarowane drzewa, gałęzie, a w nich…

…kto tam się kryje? Dzięki naszej fantazji odnajdziemy każdego stworka, każdego ptaszka. Zapraszam na wspólną przygodę.

Zapotrzebowanie na asystentów ON i tłumacza PJM należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem. W wypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt w celu dobrania odpowiednich warsztatów.

Rezerwacja pod e-mailem: [email protected].

Ostry dyżur Literacki 

Godzina: 11:00- 14:00

Wiek: 5+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Po raz pierwszy eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego spotkają się z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. Tłumacz PJM będzie towarzyszył akcji przez cały czas jej trwania, by umożliwić kontakt dzieci niesłyszącym z festiwalowymi lekarzami, którzy po krótkim wywiadzie, zapisują na receptach książki. Dla osób niewidomych natomiast eksperci przygotowani są na rekomendacje audiobooków. Jeśli wydaje Wam się czasem, że dzieci mają uczulenie na lektury szkolne albo w ogóle na książki, nie mogą skoncentrować się na słuchanej fabule albo trudno im dotrzeć do tych, pasujących do zainteresowań, warto odwiedzić Ostry Dyżur Literacki.

Młody poszukiwaczu przygód!

Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko cię swędzi, oczy same się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki.

Akcja literacka dostosowana jest dla dzieci ze szczególnymi potrzebami m.in dysfunkcjami ruchu, niewidomych i głuchych. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu “Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

Zapotrzebowanie na asystentów ON i tłumacza PJM należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem. W wypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt w celu dobrania odpowiednich warsztatów. 

Rezerwacja pod e-mailem: [email protected].

Menu