Warszawa 18-19 czerwca 2021

Warszawa ikona

Ojce i Dziatki – Festiwal Dostępny dla każdego dziecka 

Program wydarzeń w Warszawie

Program wydarzeń w języku migowym – wideo

Piątek, 18 czerwca 2021

Biblioteka Wilanowska

Wielka wyprawa Żubra Pompika Polskie Parki Narodowe zabawy literackie na terenie wystawy

Godzina: 10:00-11:00

Wiek: 3+

Drodzy rodzice, dziadkowie, pedagodzy!

Ekologia i świadome współzamieszkiwanie Ziemi powinny być priorytetem współczesnego człowieka, co więcej nie tylko dorosłego, ale też tego mniejszego, którego dziedzictwem będzie nasza planeta. Jeśli chcemy, by dzieci świadomie działały na rzecz ekologii każdego dnia, żeby czuły się odpowiedzialne za świat przyrody, a ich przyzwyczajenia przerodziły się w dobre nawyki dorosłych ludzi, powinniśmy w pozytywnej atmosferze przekazywać im dobre wzorce.

Instalacja wystawiennicza „Wielka wyprawa Żubra Pompika” zaprasza do poznawania polskich parków narodowych. Poprzez ciekawe zadania poszerzamy wiedzę o zwierzętach, a także pokazujemy dzieciom, jak nasze decyzje wpływają na świat, w którym żyjemy.

Młody przyjacielu przyrody!

Zapraszamy cię na wyprawę! Zwiedzimy miejsca, w których przyroda jest piękniejsza niż gdziekolwiek, poznamy tajemnice zwierząt i kodeks, którym kierują się młodzi przyrodnicy. Naszym przewodnikiem będzie znany ci na pewno z kart książek Tomasza Samojlika  – „Żubr Pompik”.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Ostry dyżur literacki akcja dla dzieci ze szczególnymi potrzebami (w szczególności z niepełnosprawnością ruchową, głuchych oraz niewidomych)

Godzina: 11:00-13:00

Wiek: 3+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Po raz pierwszy eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego spotkają się z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. Tłumacz PJM będzie towarzyszył akcji przez cały czas jej trwania, by umożliwić kontakt dzieci niesłyszącym z festiwalowymi lekarzami, którzy po krótkim wywiadzie, zapisują na receptach książki. Dla osób niewidomych natomiast eksperci przygotowani są na rekomendacje audiobooków. Jeśli wydaje Wam się czasem, że dzieci mają uczulenie na lektury szkolne albo w ogóle na książki, nie mogą skoncentrować się na słuchanej fabule albo trudno im dotrzeć do tych, pasujących do zainteresowań, warto odwiedzić Ostry Dyżur Literacki.

Młody poszukiwaczu przygód!

Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko cię swędzi, oczy same się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Muzeum Etnograficzne 

Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały” –  spotkanie z Joanną Olech i Grzegorzem Kasdepke. Najpopularniejsi polscy autorzy dla dzieci odkryją tajemnice własnego dzieciństwa 

Godzina: 18:00-19:00

Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

Dwóch tak znakomitych autorów dla dzieci w jednym miejscu nie spotyka się często! 

Ogromnie cieszymy się, że możemy zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie, które – mamy nadzieję – stanie się pretekstem do międzypokoleniowych wspomnień i odkrywania rodzinnych historii. Inspiracją dla nas były książki z serii „Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały”, w których znani autorzy sięgają do wspomnień swojego dzieciństwa. 

Mamy nadzieję, że spotkanie będzie ciekawym uzupełnieniem znakomitego projektu „Dzieciństwo”, realizowanego przez Muzeum, jak również dopełnieniem aktualnych wystaw. 

Młody odkrywco ciekawych historii!

Czy znasz książki Pana Grzegorza Kasdepke i Pani Joanny Olech? Zajrzyj na półkę, z pewnością jest ich tam wiele, bo to bardzo, ale to bardzo znani polscy autorzy dla dzieci. 

Na spotkaniach z czytelnikami zwykle odpowiadają na wiele okropnie trudnych pytań dotyczących swoich książek, ale my tym razem zapytamy ich, jakimi byli dziećmi!!! 

Czy zawsze odrabiali zadania, czy brudzili ubrania i jakie lubili słodycze?

Uważasz, że to za proste pytania? Świetnie. Mamy dla Ciebie wyzwanie: wymyśl najtrudniejsze, najśmieszniejsze i najdłuższe pytanie. Przyjdź i sam zadaj je autorom lub przekaż je osobie prowadzącej, a potem trzymaj się mocno za brzuch, by nie pękł ze śmiechu, bo może być bardzo, ale to bardzo zabawnie! 

Wykorzystaj też okazję i zapytaj rodziców, czy pamiętają, jak sami byli dziećmi 🙂 

Wydarzenie Dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: Tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON osób z niepełnosprawnościami. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Sobota, 19 czerwca 2021

Biblioteka Wilanowska

„Czytanie pełne skarbów” – warsztaty sensoryczne z Małgorzatą Swędrowską

Godzina: 11:00-12:00

Wiek: 4+

Drodzy rodzice, dziadkowie!

W tym roku po raz pierwszy dostosowujemy wydarzenia do dzieci ze szczególnymi potrzebami. Warsztaty na podstawie książek „Moja mama, mój tata”, „Moja babcia, mój dziadek”, „Moja siostra, mój brat” są przygotowane z myślą o dzieciach wysoko wrażliwych. 

Poprzez zabawę wspomagają integrację sensoryczną i rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo- ruchową. Nie zabraknie zabaw rytmicznych, językowych, rozwijających słuch fonematyczny, a także masażyków na plecach lub zabaw ruchowych w powietrzu.

Małe grupy pozwalają na pracę we własnym tempie i na poszanowanie indywidualnych potrzeb dzieci.

Młody poszukiwaczu przygód!

Czy chciałbyś zostać najprawdziwszym poszukiwaczem skarbów? To wymaga wiele odwagi, ale jesteśmy pewni, że tej ci nie zabraknie! A czy zastanawiałeś się, jak powinien wyglądać Twój wymarzony skarb? Coś, co będzie najcenniejsze na świecie? Przyjdź i przekonaj się, jakie skarby odnajdziesz.

Zapisy na wydarzenie dostępne pod adresem [email protected].

Menu